Для Рисят

Історія про гострі носики

Ви коли-небудь помічали мій гострий носик? Найбільш витончена деталь моєї «фактури», я би навіть сказала — моя гордість.

— Такий, як у твоєї бабусі Валі, — чула я сотні раз упродовж свого дорослого життя та трохи менше у дитинстві.

І хоча вона була невисокою та досить стрункою жінкою, жодних сумнівів щодо нашої близької родинності  у сторонніх не виникало:

— Ти так схожа на свою бабусю, — я це чула сотні раз у дитинстві та трохи менше у своєму дорослому житті. Так, схожа… Але вона була справжньою леді. Завжди з зачіскою, навіть на дачі, завжди з косметикою, навіть у лікарні. Я не така…

— Гарний форшмак, але моя бабуся Валя робить краще. У неї найсмачніший, — повторювала я десятки разів у всіх можливих закладах. Навіть одеських! І це при тому, що за наявності в меню я замовляю його скрізь.

І хоча абсолютно все вона готувала надзвичайно смачно, я так любила хворіти… Бо знала, що вже дуже скоро прийде бабуся Валя з піцою із «Базис», моєю улюбленою шоколадкою та персиковим соком.

— Цей чоловік за нами слідкує, — я сотні раз та у різних інтерпретаціях чула це від бабусі Валі. Вона любила всіх підозрювати та вірила у всілякі заговори проти людства та конкретно нашої родини. Але разом з тим вона була надзвичайно відважною, бо, попри тяжку хворобу, страхи та недовірливість до оточуючих, бабуся Валя все одно залишалася соціалізованою.

— Я приляжу на 5 хвилин, — говорила я сотні раз, вмощуючись на бабусиному дивані. Але ці 5 хвилин майже завжди перетворювалися в тривалі та теплі сни, бо… У цій квартирі завжди вкривали картатою ковдрою так, ніби ти маленька кудрява дівчинка, тобі знову 3, а дідусь твій ще живий…

Я фрагментарно, але дуже чітко пам’ятаю ці 3. Коли дід захворів, ми багато часу проводили на дачі, більша частина якої була збудована його руками. Ми продали її більше 20 років тому, однак це місце досі мені сниться. І в цих снах дід дуже голосно кличе з веранди:

— Валя, іді сюда…

Учора вона прийшла до тебе, мій любий та люблячий дідусю… Ти дочекався.

Якось при нагоді зверніть увагу на мій гострий носик. І пригадайте, будь ласка, мою красиву, тендітну, відважну, завжди люблячу нас та дідуся — бабусю Валю…

Запрошуемо до спілкування

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.