Проект "Ми" чи "Я і Я"

Ранній розвиток – як, коли і скільки?

Про ранній розвиток можна говорити вічно. Медики зазвичай проти та прогнозують “додаткові соплі”. Педагоги запевняють, що треба, однак головним індикатором є не вік, а готовність батьків до постійної роботи, а також само- та всіхорганізації. Останні модні тенденції схиляють батьків сумніватися, чи варто перевантажувати дітей з такого раннього віку. Саме про це ми говорили на заході “Ранній розвиток для двох”, на який запросили майже всі студії дитячого розвитку Чернігова!

Восени ми з Рисятами почали відвідувати заняття в Центрі розвитку “Янголятко”. За нашою батьківською ініціативою адміністрація створила групу виключно для двійнят. Ми не особливі, тому ідемо за звичайною програмою, однак сплачуємо по тарифу однієї дитини. Таких складів у цьому Центрі зараз два, але його фахівці готові продовжувати набирати групи такого формату й надалі. Цією домовленістю ми, перш за все, актуалізували фінансову проблему, з якою часто зіштовхуються мультибатьки… І мені дуже хотілось би, щоб це був лише перший приклад соціальної відповідальності місцевого бізнесу в контексті допомоги мультиродинам Чернігова.

Крім цього, після заходу “Ранній розвиток для двох” своїми “електронними” вустами хочу озвучити думки представників різних студій розвитку та психолога, що здалися важливими:

  • Роз’єднувати чи не роз’єднувати двійнят у різні групи, аби сприяти їх індивідуальності, – це питання, яке турбує, перш за все, нас – дорослих. Якщо діти захочуть піти далі по життю різними стежками – підуть, коли усвідомлять це. А робити зараз за них цей вибір – несправедливо.
  • У ранньому віці всі наші гості одноголосно радять займатися двійнятам в групі разом. Вони емоційно один одного підтримують та доповнюють, десь в чомусь допомагають – каже їх досвід. Кращим у цьому контексті є не чітко лімітовані форми діяльності під час занять, бо це дає можливість реалізуватися їм так, як вони відчувають. Проте після 6 років, на думку деяких присутніх, краще водити їх в гуртки по особистим інтересам, аби не красти час у одного з двійнят, який має хист, скажімо, до виду діяльності, відмінного від того, чим цікавить братик чи сестричка.
  • Важливо, аби спілкування дітей з фахівцями студій не перевищувало час їх спілкування з батьками. Тривалість занять в студії має зростати пропорційно дорослішанню діток – віковому, фізичному, емоційному, ну і, звісно, бажанню дитини. “Всі проблеми, пов’язані з дитячим розвитком, від відсутності спілкування”, – запевняє дитячий психолог Регіна Гусак.
  • Кризові періоди у двійнят наступають раніше, ніж у інших діток, і проходять швидше через ту саму підтримку, адже вони інтуїтивно, на підсвідомому рівні, допомагають один одному. І всі вони спровоковані бажанням стати більш самостійними.

Хочу лише нагадати, що цей захід черговий у рамках проекту “Ми” чи “Я і Я” за підтримки програми Active citizens від British Council Ukraine,  а також Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Чернігівської міської рад. Наші партнери: Центр розвитку «Орігамі», Центр розвитку дитини «Янголятко», Громадське.CN, Raskachaem. Чернигів, Медіа-центр «Моє місто», проект “Чернігівський монітор”. Фото з заходу можна проглянути тут. А більш детально в цьому відео.

Запрошуемо до спілкування

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.