Про мультибатьківство

Грудне вигодовування двійні – DONE!

Історії успіху потрібні скрізь та всім. Вони надихають, допомагають, а іноді рятують. Моїм близняткам виповнилося дев’ять місяців – грудне вигодовування досі займає значну частину нашого раціону. Так хочеться, щоб ця історія комусь стала в нагоді!

Мої діти цього літа плавали майже у всіх водоймах області, відвідали переважну частину міських кав’ярень, знялися в столичній рекламі та планують відпочити на Закарпатті. Наша родина дуже мобільна більшою мірою завдяки грудному вигодовуванню. Ми не думаємо про те, що суміш може укиснути, а прикорм врятувати плачучу дитину. У будь-якій екстреній ситуації нам завжди приходить на допомогу «вітчизняне виробництво власних молокозаводів». І тільки зараз, з висоти отриманого досвіду, починаєш розуміти, наскільки грудне вигодовування полегшує життя. І наскільки воно варте того, аби за нього боротися!

Боротьба ж наша почалася з бойового духу. Я дуже хотіла годувати самостійно, тому, будучи вагітною, навіть не розглядала інші варіанти. Життя однак вносить свої корективи, і зробило воно це в пологовому будинку. Зважаючи на те, що через кесарів розтин у нас народилися хлопчики з недостатньою масою тіла, а молоко прибуло лише на п’яту добу, дітей спочатку ми все ж догодовували. Молозиво, а вже потім невеличка кількість суміші (до 20 грамів) – це було компромісне рішення для наляканих нас. Адже з одного боку, медичні працівники погрожували надмірною втратою ваги без суміші та, як наслідок, відповідне лікування дітей. З іншої ж сторони, експерти з грудного вигодовування казали, що необхідно годувати виключно молозивом, оскільки в іншому випадку діти можуть відмовитися смоктати груди.  Врешті коли молоко прибуло – суміш ми прибрати повністю.

Ще в пологовому у мене склалося враження, що його співробітники займаються виключно пологовим процесом та допомого породіллі, а не підтримкою грудного вигодовування. Скажімо, аби ми поспішили з медикаментозним стимулюванням приливу молоко, як то мені порадили зробити на п’яту добу педіатри, я б змогла нагодувати всіх новонароджених відділення. У той день зранку мені запропонували прийняти стимулятори, а надвечір молоко прийшло природньо. Його, до речі, ми не віддавали на глибоку заморозку, про що пізніше пожалкували. За декілька тижнів об’єми зменшилися – зціджувати зайве не вдавалося, а годувати доводилося що дві години. Ось чому я була прив’язана до малюків майже цілодобово, аж поки не стали вводити прикорм.

Не знаю, яким би було наше життя з пустушками, але їм ми оголосили бойкот. На перші три місяці відмовилися ми від них ще в пологовому, оскільки спочатку мали проблеми з прикладанням. Але і по закінченню відведеного терміну вони нам не стали в нагоді – малюки від них просто відмовилися.

Не обійшлося у нас і без лактаційних криз. Аж тричі за весь період годування лактація вщухала. На ці випадки я мала досить просту тактику – виключити мозок та нерви, скликати повну квартиру помічників, відпочивати, їсти гречану кашу на молоці, пити чай з молоком… І звісно не давати сумішей! Звичайно дітки плакали, оскільки не наїдалися. Але за декілька днів все налагодилося. Проблема ця переросла в іншу. Від частих прикладань з’явився біль в сосках, а від раптового приливу перший застій. В обіг пішли спеціальні мазі та компреси.

Дуже важко, до речі, вберегти груди від протягів. Особливо, коли на вулиці теплішає, а вночі вся родина потребує свіжого повітря. Три рази мене рятували компреси, а один – тьотя Катя. До місцевої «масажної цілительки» я прийшла вже з температурою, біллю в грудях, попереку та животі.

Ще однією проблемою було те, що до п’яти місяців старший син періодично істерив під час годування. Такі моменти мене ламали через коліно, але я мала вистояти емоційно і морально. Так і сталося!

Складно було пережити це все. Але кожного разу, зіштовхнувшись з новим викликом, я часто повторювала про себе: «Мене ніщо не зламає. Я їх годуватиму мінімум рік».

Текст переміг у конкурсі історій до Тижня грудного вигодовування в Україні,

організованого ГО “Молочні ріки”

Tags:

Запрошуемо до спілкування

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.