Для мультибатьків

Очікуєте на двійню? ТОП-10 порад для вас

Родичі, друзі, знайомі та навіть незнайомці – усі люблять давати поради. Однак, їх кількість зростає в геометричній прогресії, коли з’являються діти. Та і самі ви стаєте експертом з будь-якого питання. Всі люблять радити, і я так само. Гоу!

Перевірте результат першої УЗД.

Про те, що ми очікуємо не тільки на двох хлопчиків, але і, вірогідніше за все, на близнюків, ми з чоловіком дізналися тільки на 22 тижні. Спершу ж нам діагностували різнояйцеву двійню, що з медичної точки зору більш безпечне явище. Справа в тому, що двійнятка, на відміну від близнюків, мають кожен свою плаценту, а це зменшує ризик затримки розвитку одного з плодів за рахунок іншого. На великих же строках сказати достеменно про тип багатоплідної вагітності просто неможливо. Тому в нашому випадку за константу було обрано факт очікування на близнюків, у чому ми пересвідчилися вже на фінішній прямій.

 Відвідуйте кращого спеціаліста у сфері УЗД, бажано генетика.

Будьте готові, що вашу вагітність неодноразово називатимуть патологічною (медицина не добирає слів, коли йдеться про нетипові випадки). Це, з одного боку, лякає, але з іншого – має підштовхувати майбутніх мультибатьків бути обережнішими. Звертайтеся до тих спеціалістів, слава про яких йде попереду них самих. Ми знайшли не тільки хорошого, а ще і генетика.

Шукайте мультимам з позитивним мисленням.

Про те, що народити та виховувати одразу декількох діток складно, ви напевно здогадалися і без сумних історій мам-снобів. Тому шукайте всіма можливими способами нові знайомства, проте ігноруйте зануд. З недавнього часу я маю за друзів багато мультибатьків діток різного віку. Знаю і тих, хто в перший рік обійшлися без сторонньої допомоги, і більше того – зараз мріють про ще одну двійню. Такі історії та люди надихають!

Контролюйте вагу, як при звичайній вагітності.

Страшно згадати, що за 37 тижнів вагітності я набрана на 10 кг більше норми, а під час контрольних зважувань все списувала на «ну в мене ж їх двоє». Ставтеся до себе критично – не всім вдається скинути зайве після пологів! Не довіряйте тим, хто вам підіграє, – ніхто не хоче нервувати вагітну! Не жріть зайвого та вночі – це складно, але можливо!

Знайдіть «свого» педіатра.

Коли мені давали чергові поради подумати над тим, яку суміш обрати для дітей, оскільки важко годувати самостійно одразу двох, я набирала нашому педіатру і чула: «Хочеш сама годувати – будеш». Про якість, назви, спосіб приготування дитячих сумішей ми досі нічого не знаємо! Але ми точно знаємо, що серед людей, які в вас вірять, мають бути не тільки близькі. Підтримка та допомога сторонньої людини, яка знається на своїй справі, дуже важлива, особливо в стресових ситуаціях.

Налаштовуйтеся на довге вигодовування.

Сьогодні нашим хлопчикам 8 місяців. Ми вже спробували каші, овочі та фрукти, але в нашому раціоні досі залишається грудне вигодовування. Впевнена, більшість жінок можуть тривалий час годувати дитину самостійно, якщо дотримуватися певних правил та мати історії успіху «під рукою». Але це інша історія, яка варта окремого тексту!

Беріть на пологи партнера з «холодною головою».

Навіть не думайте народжувати самостійно. Проте ваш партнер має бути стійкою до стресів та бажано спеціально підготовленою людиною. Силувати когось не раджу, бо відкачувати треба буде обох. Із власного досвіду – присутність чоловіка під час найважливішої події в житті заспокоює та надихає. Навіть, якщо він сидить під дверима операційної.

Зберігайтеся, зберігайтеся та ще раз зберігайтеся.

Як я ненавиджу лікарні. Ледь не силоміць нашу вагітність зберігали упродовж останніх чотирьох тижнів в стінах міського пологового будинку. І ледь не щодня я просилася додому. Ми народилися на 37 тижні, що, на думку ВООЗ, найкращий період для пологів під час багатоплідної вагітності. Впевнена, аби не аморфно-лікарняний режим, ми би народилися набагато раніше.

Готуйтесь до кесаревого розтину, однак сподівайтесь на природні пологи.

Якби нам не хотілося народити природньо, для майбутніх мультибатьків це рідкість. Опановування техніки дихання, знання необхідних фізичних вправ, емоційне налаштування в контексті природних пологів ніколи не будуть зайвими. Як і екстрагроші, відкладені на випадок операції.

Не роздавайте недоречні поради.

Вони бісять!

Tags:

Запрошуемо до спілкування

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.