Лайфхаки

Водні процедури для двійні – лайфхак від експерта з раннього плавання Олени Алєйнік

Організовуючи купання двійні, робота знайдеться і для мами, і для тата. Купати діток слід почергово, починаючи з найбільш активної дитини. Для початку тривалість водних процедур може тривати 12-15 хвили, для двох – 20-25. «Корона русалки» (шапочка з пришитими кусочками пінопласту) може значно полегшити роботу батьків двійнят та розвантажити спини на деякий час. Взагалі-то маленьких під час купання годувати можна. Тому якщо плавун стомився, мама може його підгодувати, а тим часом тато покупає іншого. Після цього купання першої дитини можна продовжити. До речі, багато колег відмічають, що двійнятка навіть в воді доповнюють один одного. Хтось з них краще плаває кролем, наприклад, а другому інша техніка краще даєт.

Купання має проводитися щоденно в один і той самий час. Водичку треба набирати аж до зливного отвору, аби ніжки дитини не торкалися дна. Її температура на початковому етапі має бути 36,5 градусів, далі з метою закалювання можна понижувати. Вимірювати воду необхідно градусником, а не ліктями або іншими частинами тіла. Заздалегідь батькам треба підготувати неслизьке взуття для себе, декілька рушників або пелюшок, а також ганчірочку, щоб водичку з підлоги витирати. Ванна перед процедурою вичищається содою, хімікати не слід використовувати. Двері ванної кімнати мають бути відкриті при купанні, аби не було різкого перепаду температури.

Діти в воді можуть плакати здебільшого із-за неправильно занурення, яке має здійснюватися поступово та вертикально. Можна і під кутом опускати дитину, бо вона рефлекторно може махати ручками. Слідкувати також треба за температурою рук батьків, які мають бути теплими. Голодна або сонна дитина також нервова. І крім того, налякані батьки також можуть бути причиною плачу. Різкі рухи та звуки, яскраве світло – всі ці речі впливають на якість купання.

Новонароджених також можна вчити пірнати, адже такі заняття позитивно впливають на дихальну систему дитини, збільшують її функціональні можливості, розвивають та зміцнюються органи, що входять до неї. Але хочу підкреслити, що основна задача купання малечі – отримати задоволення від води, а не задовольнити амбіції батьків. За дитиною треба спостерігати – їй може не подобатися пірнання або час купання. Втрата ваги також може бути індикатором того, що для дитини купання – це стрес.

Запрошуемо до спілкування

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.